Zdrowie i uroda
Do końca pozostało:
{hn} h.
{m10}{m1} m.
{s10}{s1} s.
 • Poprzednia cenacena: 140 zł
  oldCena:140 zł 70 zł
  zyskujesz 70 zł
  Zielona Góra

  Akupunktura

  RABAT50%
sprzedaż zakończona!

70 zł zamiast 140 zł za WALKĘ Z BÓLEM i STRESEM poprzez leczniczą AKUPUNKTURĘ lub MOKSYBUCJĘ. Oferta obejmuje PIERWSZĄ DIAGNOSTYCZNĄ WIZYTĘ połączoną z wykonaniem zalecanego zabiegu przez dyplomowanego zielarza akupunkturzystę.

                              

AKUPUNKTURA I MOKSYBUCJA

Akupunktura to jedna z najstarszych metod leczenia, która rozwinęła się w Chinach ponad 5000 lat temu. W dzisiejszych czasach akupunktura jest znana i praktykowana przez lekarzy na całym świecie. Akupunktura jako jedna z nielicznych naturalnych metod leczenia znalazła swoje miejsce w medycynie akademickiej. Światowa Organizacja Zdrowia( WHO) uznała akupunkturę jako metodę leczenia skuteczną w ponad 140 chorobach.

Akupunktura jest metodą leczenia polegającą na stymulacji określonych obszarów skóry.  W przypadku chorób, których nie da się leczyć za pomocą nakłuwania stosuje się  moksowanie”.Moksa, określana czasem przyżeganie, przypieczki polega na przykładaniu do skóry pacjenta zrolowanych stożków lub używania cygar, które zawierają wysuszone liście Artemisia argyi L. (chińska odmiana bylicy).Te dwie terapie akupunktura oraz moksa wspierają się nawzajem. W Chinach nie używa się tylko akupunktury lub moksy te dwie terapie tworzą całość.

                              

                         

 

Ważniejsze wskazania do akupunktury i moksy:

–      wzmocnienie układu immunologicznego,

–      regulowanie układu nerwowego i endokrynnego,

–      regulowanie ciśnienia krwi,

–      uśmierzanie bólu,

–      bezsenność,

–      choroby oczu,

–      choroby jamy ustnej,

–      zespół przewlekłego zmęczenia,

–      choroby dermatologiczne,

–      choroby żołądka i jelit,

–      choroby dróg oddechowych (astma, alergie, przeziębienie),

–      choroby ortopedyczne,

–      niepłodność, bolesne miesiączki,

–      problemy urologiczne

 

Przeciwwskazania:

–      choroba nowotworowa,

–      ciąża,

–      zmiany skórne w miejscu nakłucia.

 

Oferta obejmuje pierwszą wizytę u doświadczonego dyplomowanego zielarza akupunkturzysty, podczas której  stawiana jest diagnoza

Pacjent otrzyma porady dotyczące stylu życia, diety, ziół możliwych do zastosowania. Na pierwszej wizycie, w zależności od diagnozy, może już zostać wykonany zabieg akupunktury/moksy. Zabieg trwa ok. 21 minut (jest to związane z obiegiem energii).

Na pierwszą wizytę należy przeznaczyć ok. 90 minut. Na ten czas składa się szczegółowy wywiad, po którym następuje wspólne ustalenie dalszych czynności. Dwie godziny przed pierwszą wizytą nie należy spożywać posiłków oraz nie należy pić napojów, które mogą barwić język. Jest to o tyle istotne, iż diagnozując pacjenta obok wywiadu i badania pulsu, które przy akupunkturze są nieodzowne, oceniam również stan (wygląd) języka.

W medycynie chińskiej diagnostyka z języka jest jedną z cenniejszych metod. Jest ona nieodzownym elementem diagnozy dokonywanym przez obserwację. Ta procedura ma długą tradycję, opartą na doświadczeniu, wywodzącą się od starożytności, która była nieustannie wzbogacana w ciągu wieków. Język całościowo odzwierciedla stan zdrowia i pozwala zidentyfikować przyczyny zaburzeń.

Wskazane jest, aby na pierwszą wizytę przyjść bez makijażu oraz pomalowanych paznokci

 

 PROPONOWANE TERAPIE:

 •  Akupunktura klasyczna
 • Akupunktura kosmetyczna twarzy

Akupunktura kosmetyczna jest alternatywną metodą odmładzania. Poprawia elastyczność skóry, zwiększa produkcję kolagenu, wygładza zmarszczki, poprawia mikrokrążenie i rozjaśnia cerę. Działa w dwóch obszarach: z jednej strony odżywia skórę, a z drugiej strony wpływa na zmianę wyglądu.

Akupunktura kosmetyczna przynosi więcej korzyści niż metody inwazyjne lub różne rodzaje peelingów, ponieważ działa na źródło problemu, a nie tylko niweluje skutki widoczne na ciele. Nakłuwanie przy użyciu igieł akupunkturowych rozluźnia mięśnie, w tym szczególnie mięśnie żuchwy i czoła.

 • Akupunktura brzucha

Akupunktura brzucha leczy źródło problemu przez umożliwienie ciału zrównoważenie się. Rezultaty są zwykle widoczne po kilku zabiegach. Pępek w naszym organizmie odzwierciedla najwyższą jedność, jest najwcześniejszym tworem, otrzymującym składniki odżywcze od matki. Pępek jest odpowiedzialny za przepływ Qi (energii) w ciele i odżywienie.

Akupunktura brzucha jest terapeutycznym mikrosystemem, w którym specyficzne punkty i obszary brzucha korespondują z pozostałymi częściami ciała.

Akupunktura brzucha opiera się na założeniu, że na etapie embrionalnym punkt akupunkturowy REN-8 (pępek) tworzy podstawę wszystkich systemów regulujących w ciele.

 • moksa solna
 • okulary moksowe
 • moksa smoka
 • cygara oraz pudełka moksowe

Działanie akupunktury według tradycyjnej medycyny chińskiej

Bardzo cienkie igły ze stali chirurgicznej wbija się w skórę w określonych punktach zwanych czynnymi lub akupunkturowymi. Odpowiadają one za pracę różnych organów. Mieszczą się wzdłuż kanałów energetycznych ( meridianów ) którymi krąży energia QI. W stanie zdrowia energia QI dopływa bez przeszkód do wszystkich narządów i umożliwia ich prawidłowe działanie. W wypadku zakłócenia krążenia tej energii dochodzi do upośledzenia czynności narządów, a w konsekwencji do choroby. Poprzez wkłuwanie igieł usuwa się blokady, umożliwiając swobodny przepływ energii, a co za tym idzie przywrócenie równowagi w całym organizmie.

                                            

Neurofizjologiczne działanie akupunktury

W obecnym stanie wiedzy przyjmuje się, że akupunktura działa leczniczo na drodze odruchowej. Impulsy wywołane nakłuciami pobudzają układ współczulny i przywspółczulny w ten sposób za pośrednictwem układu nerwowego odśrodkowego działają regulująco na czynność narządów wewnętrznych. W wyniku działania odruchowego nakłuć dochodzi do rozszerzenia drobnych tętniczek i naczyń włosowatych chorego narządu i chorych tkanek oraz do poprawy krążenia krwi. Do chorego narządu napływa świeża krew dobrze nasycona tlenem i bogata w substancje odżywcze. Dzięki poprawie cyrkulacji krwi następuje oczyszczenie chorego narządu z metabolitów, odkwaszenie, dobre odżywienie i dobre utlenienie. Nakłucia powodują również na drodze odruchu rozluźnienie mięśni gładkich ścian oskrzeli, jelit, woreczka żółciowego i moczowodów.

 

Przeciwbólowe działanie akupunktury

Akupunktura obok stwierdzanego w wielu przypadkach działania leczniczego wywiera także działanie przeciwbólowe. Jest ona w stanie złagodzić a nawet znieść uczucie bólu. Wykazano, że hamowanie bólu nakłuciem następuje nie tylko w rdzeniu kręgowym, ale także na wyższych piętrach układu nerwowego – w pniu mózgowym i we wzgórzu. Bodźce wywołane nakłuciami wyzwalają z przysadki mózgowej i śródmózgowia endorfinę ( hormon o właściwościach znieczulających silniejszych od morfiny ), która przechodzi do płynu mózgowo-rdzeniowego i krwi, a następnie wraca do mózgu i wiąże się z określonymi receptorami. W taki sposób tłumi ona ból. Również uaktywnienie się neuromediatorów takich jak serotonina, noradrenalina, dopamina, acetylocholina pod wpływem nakłuć wykazuje działanie przeciwbólowe.

 

                                                         

 

 

Zabiegi wykonuje Robert Trymbaluk

Członek Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej http://www.pttmc.org/

Członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fizjoterapeutów http://ptzif.pl/

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

Miejscowość: Zielona Góra Kod ważny przez 30 dni od dnia zakupu
 • Ważne

  Na pierwszą wizytę należy umówić się telefonicznie 

  Tel.: 605 112 551

   

 • Warunki

  Lokalizacja gabinetu:

  Trebor Akupunktura
  ul. Stanisława Wyspiańskiego 13
  3 piętro pokój 304
  65-036 Zielona Góra

  Telefon komórkowy:
  605 112 551

  Email :
  sekretariat@zielarz-akupunkturzysta.pl

  Gabinet czynny w dniach:
  wtorek, środa, czwartek w godz. 9-17

 • Informacje o sprzedającym

  TREBOR Akupunktura
  ul. Stanisława Wyspiańskiego 13 3 piętro, pokój 304
  65-036 Zielona Góra
  zielarz-akupuntkturzysta.pl
 • TREBOR Akupunktura

  Medycyna naturalna

Wyświetleń: 354